Dane kontaktowe

JM elektronik sp. z o.o.

Karolinki 58

44-100 Gliwice, Polska

tel. 32 339 69 00

fax. 32 339 69 09

.--------------------------------

Newsletter

Montaż THT

Montaż pakietów » Montaż THT

Proces montażu przewlekanego (THT) w zależności od uwarunkowań technologicznych i wielkości produkcji prowadzimy z wykorzystaniem dedykowanych do tego celu automatów firmy Universal lub ręcznie. Montaż THT wymaga od nas lutowania komponentów elektronicznych przy zastosowaniu zaawansowanego, wydajnego agregatu lutowniczego lub automatu do lutowania selektywnego w osłonie azotu. W przypadku procesu uzupełniającego o szczególnych wymaganiach używane są stacje lutownicze w gniazdach produkcyjnych obsługiwane przez dodatkowych operatorów.

 

Uwagę zwraca wydajność agregatu (fali) lutowniczej, która pozwala na wprowadzenie stosunkowo dużych, ciężkich pakietów elektroniki. W procesie lutowania automatycznego wykorzystujemy zaawansowane narzędzia pozwalające na osiąganie doskonałej jakości połączeń oraz wysokiej czystości pakietów bezpośrednio po procesie. Montaż przewlekany THT odznacza się mniejszym stopniem skomplikowania, a idea całej procedury jest stosunkowo prosta. Dotyczy przemieszczania się płytek nad strumieniem płynnej cyny. Falująca ciecz zwilża elementy od spodu oraz lutuje wszystkie komponenty jednocześnie. Pozostała część obróbki sprowadza się wyłącznie do usunięcia końcówek i kontroli spawów.

 

Selektywne lutowanie w osłonie azotu daje doskonałe wyniki w zakresie powtarzalności, jakości, czystości dla płyt, których lutowanie z wykorzystaniem „fali” lutowniczej nie jest możliwe z uwagi na specyfikę projektu pakietu.

 

 

 

 

 

Pobierz dokumenty potrzebne do kompletnej wyceny usługi EMS i skontaktuj się z nami ems@jm.pl